10 ПЛЮСІВ РОБОТИ УЧИТЕЛЕМ

Всі ми звикли чути в учительському середовищі справедливі скарги і невдоволення: зарплатня маленька, поваги з боку батьків і держави немає, потрібно готувати безліч звітів, займатися прибиранням, робити ремонт – з дітьми-то і працювати ніколи! Але у цій статті ми хочемо нагадати Вам про «плюси» вчительської професії, яких немає майже ні в кого.

✅Чудовий графік роботи. Ставка вчителя – 18 годин. Якщо поділити її на 5 робочих днів, то виходить всього 3-4 уроки на день. Звичайно, багато вчителів працюють на півтори-дві ставки, але й тоді вчитель закінчує «офіційний» робочий день в 13-15 годин. І може бути вільний! У той час як працівники офісів сидять на роботі всі 8 годин щодня плюс витрачають годину на обід, тобто розпочинають о 9-ій, закінчують о 18-ій, додому приходять в 19-20 годин. Залишається тільки повечеряти і лягти спати. Діти віддані на виховання бабусям та комп’ютеру. Вчитель же має час, щоб відпочити, позайматися з дітьми, виконати роботу по дому і підготуватися до наступного дня.

✅Довга відпустка. Навряд чи хтось, крім шахтарів і працівників ливарного цеху, може похвалитися офіційною відпусткою у 56 днів. І не потрібно хвилюватися – відпустка завжди влітку.

✅Канікули. У канікули потрібно ходити на роботу, але все одно можна трохи відпочити від звичайного темпу роботи, від шуму, обов’язків. Як би вчителі не любили свою роботу, а чотири перерви в рік дають можливість відновитися і набратися нових сил на подальші звершення.

✅Офіційне працевлаштування в державній установі. А значить, це і біла зарплата (можливість взяти кредит, іпотеку, накопичувати пенсійні відрахування), і лікарняні, і оплачувані навчальні відпустки. Більшість громадян України отримують зарплату «в конвертах» і не мають цих соціальних благ.

✅Свобода дій. На своєму уроці вчитель – цар і бог, він сам має право вибирати методику викладання: Як подати матеріал? Кого запитати? Коли провести самостійну роботу? Яку техніку використовувати? Все це – в руках учителя. Ніхто не стоїть над ним і не контролює кожен крок.

✅Свій кабінет (щоправда, не у всіх). Вчителі, що мають свій кабінет, практично повністю володіють ним: можуть робити ремонт, вішати картини, плакати – все що завгодно саме так, як хочеться йому самому. І працювати в кабінеті, який ти створив для себе, приємніше.

✅Екскурсії та подорожі. Учитель не сидить в «чотирьох стінах»: то театр, то кіно, то екскурсія з дітьми. Плюс іноді вчитель як керівник групи їде безкоштовно (хоча й рідко).

✅Учитель завжди молодий. Вчителів оточують веселі обличчя хлопців та дівчат, радість, сміх, біганина, здоров’я. Працюючи в такій обстановці, вчитель сам заряджається позитивом і завжди юний.

✅«І жнець, і швець і в дуду грець». Робота вчителем сама по собі цікава: кожен день не схожий на попередній – на вчителів чекають нові «події», нові турботи, нові справи. Для когось це може здатися нестерпним: сьогодні ти проводиш семінар, завтра організуєш свято і репетируєш з дітьми сценки, післязавтра йдеш з дітьми в похід, а на четвертий день проводиш батьківські збори. Але цей драйв до душі вчителям. Він дає можливість проявити всі свої таланти і креатив.

✅Значимість професії. Всі професії важливі, всі професії потрібні, але вчитель – професія, суть якої в допомозі дітям стати справжніми людьми, грамотними, освіченими. Від вчителів залежить доля дитини, її погляд на життя. Приємно усвідомлювати всю важливість і значимість своєї праці, приємно бачити, яких висот домоглися твої учні.

А чому Ви стали учителем? Поділіться своєю історією у коментарях!

Залишити відповідь